Zespół
dr Marta Melka-Roszczyk
dr Marta Melka-Roszczyk

dr Marta Melka-Roszczyk

Nazywam się Marta Melka-Roszczyk. Jestem doktorem nauk o zdrowiu, psychologiem, psychoterapeutą oraz biegłym sądowym. W swojej prywatnej praktyce zajmuję się psychoterapią indywidualną osób dorosłych, młodzieży oraz psychoterapią par i małżeństw. Nieustannie doskonalę warsztat swojej pracy uczęszczając na seminaria, konferencje naukowe oraz specjalistyczne kursy i szkolenia.. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Psychoterapia jest bardzo rozległą i nieustannie rozwijającą się dziedziną. Dlatego też poszerzanie kompetencji w zawodzie psychologa, psychoterapeuty jest niezwykle ważne. Jedynie dzięki pracy nad samą sobą oraz ciągłym doskonaleniu swojego warsztatu, mogę profesjonalnie świadczyć pomoc psychologiczną.Bardzo istotnym obszarem mojej pracy jest psychoterapia par. Temu obszarowi swoje praktyki poświęcam niezwykle dużo uwagi. W tym zakresie kształcę się w Warszawie pod okiem psychoanalityków z kliniki Tavistock w Londynie. W swoim miejscu pracy prowadzę terapię par zgodnie z wytycznymi stworzonymi przez klinikę Tavistock oraz Tavistock Centre for Couple Relationships (TCCR). Wraz z innymi psychoterapeutami stworzyliśmy miejsce zrzeszające terapeutów zajmujących się tą dziedziną http://psychoterapeucipar.pl.

Kwalifikacje zdobyłam na Uniwersytecie Wrocławskim (magister psychologii), Pomorskim Uniwersytecie Medycznym (doktor nauk o zdrowiu) oraz w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej).

mgr Agnieszka Włodarczyk
mgr Agnieszka Włodarczyk

mgr Agnieszka Włodarczyk 

Od 2004 roku zawodowo zajmuję się poradnictwem psychologicznym, od 2014 roku prowadzę Centrum Psychologiczno – Szkoleniowe, w skład którego wchodzą m.in. dwa gabinety psychologiczno – seksuologiczne. Jestem także biegłą sądową z dziedziny psychologii klinicznej i seksuologii.

Jestem absolwentką wydziału psychologii ze specjalnością psychologii klinicznej we Wrocławiu oraz Seksuologii Klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na Uniwersytecie Zielonogórskim ukończyłam studia podyplomowe z zakresu resocjalizacji oraz zarządzania instytucjami pomocy społecznej. Ponadto posiadam certyfikaty m.in. z krótkoterminowej terapii uzależnień od środków psychoaktywnych, treningu umiejętności społecznych, profilaktyki stresu czy prowadzenia programów edukacyjno – korekcyjnych w tym dla sprawców przemocy oraz wiele innych uprawnień. Systematycznie poszerzam swoją wiedzę poprzez udział w kursach, szkoleniach i konferencjach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanego superwizora rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Psychiatryczne, co pozwala na doskonalenie warsztatu.

Posiadam bardzo duże doświadczenie w pracy w dziećmi na różnym etapie rozwoju, z rodzicami oraz rodziną. Edukuję rodziców z zakresu rozwoju dziecka oraz wspieram w poszerzaniu kompetencji wychowawczych czy racjonalnym wyznaczaniu granic. Oferuję indywidualne konsultacje psychologiczne i seksuologiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, poradnictwo oraz terapię rodziną i małżeńską, terapię zaburzeń dzieci i młodzieży, diagnostykę w obszarze psychopatologii, psychoedukację w zakresie skutecznych metod wychowawczych, terapię i diagnostykę w obszarze zaburzeń seksualnych. Pracuję z osobami w kryzysie psychicznym, po traumie, w tym po wykorzystywaniu seksualnym, z dziećmi ujawniającymi trudności w nauce oraz z osobami chorymi na depresję, ChaD, zaburzenia lękowe, schizofrenię, nerwicę, zaburzenia odżywania i inne.

Wykonuję badania psychologiczne w obszarze inteligencji, osobowości, cech temperamentalnych, predyspozycji zawodowych oraz diagnozujące motywacje i predyspozycje dla rodzin zastępczych oraz badania kandydatów na rodziny zastępcze z wykorzystaniem najnowszych narzędzi badawczych rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Stosuję metody o naukowo potwierdzonej skuteczności, pracuję w nurcie integratywnym, korzystam także z szerokiej palety technik z innych nurtów. W swojej pracy zawsze kieruję się etyką zawodową, indywidualnym i profesjonalnym podejściem do klienta, szacunkiem i wyrozumiałością.

Mikołaj Babarowski

Mikołaj Babarowski

Ukończyłem studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Poznaniu ze specjalnością kliniczną, jestem obecnie przed obroną pracy magisterskiej.

Poszerzam swoje kompetencje na szkoleniach i warsztatach. Dodatkowo znajduje się w trakcie studiów podyplomowych z poradnictwa psychologicznego i interwencji kryzysowej w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego oraz seksuologii klinicznej i opiniowania na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją wiedzę praktyczną doskonaliłem w trakcie odbywania wielu wolontariatów i praktyk, między innymi w szpitalu psychiatrycznym „Dziekanka” w Gnieźnie oraz w infoliniach pomocowych „Telefon Pogadania” i „Nagle Sami”, z zachowaniem etycznych zasad regularnej superwizji. W przyszłości zależny mi na rozpoczęciu szkoły psychoterapii w nurcie systemowym.

Szczególnymi obszarami mojego zainteresowania są zaburzenia depresyjne oraz lęki. Zależy mi przede wszystkim na budowaniu szczerej i bezpiecznej relacji z klientem, w której może poczuć się w pełni swobodnie. Oferuję konsultacje psychologiczne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.