W życiu każdego z nas pojawią się problemy związane zarówno ze sferą osobistą jak i zawodową. Próba sprostania zadaniom, oraz oczekiwaniom ze strony innych bywa źródłem poważnego dyskomfortu. Zbytnie zaangażowanie w pracę może doprowadzić m. in. do powstania zespołu wypalenia zawodowego, a jej utrata do depresji. Życie prywatne również przysparza wielu trudności: problemy rodzicielskie, problemy partnerskie, problemy seksualne. To tylko niektóre obszary, w których mogą się pojawić problemy.

Leczenie za pomocą psychoterapii pomaga w przezwyciężeniu wielu problemów życia codziennego. Regularne spotkania z psychologiem pomagają poprawić jakość wielu aspektów naszego życia. Dodatkowo psychoterapia pomaga poukładać i uporządkować relacje z innymi ludźmi. Związek z partnerem czy relacje rodzinne często są źródłem poważnego dyskomfortu.

 

Przed rozpoczęciem terapii potrzebne jest wstępne spotkanie, czyli konsultacja. W trakcie takiej wizyty omawiane są powody podjęcia decyzji o rozpoczęciu psychoterapii. Ponadto podczas pierwszej sesji psychoterapeuta proponuje możliwe i odpowiednio dostosowane formy pomocy. Jeśli po konsultacji dana osoba dalej będzie odczuwać potrzebę rozpoczęcia współpracy, może umówić się na kolejną wizytę. Czasem jednak zdarza się, że niektórzy potrzebują dłuższej chwili namysłu, jednak przeważnie nie zmieniają podjętej już wcześniej decyzji o rozpoczęciu pracy nad sobą.

Prowadzona przeze mnie psychoterapia oparta jest na paradygmacie psychodynamicznym, której celem jest między innymi nawiązanie długotrwałej relacji z pacjentem. Spotkania terapeutyczne odbywają się regularnie raz lub dwa razy w tygodniu. Każda sesja trwa ok. 45 minut. Celem terapii jest pomoc w rozwiązaniu problemów, poprawie jakości życia i osobistego komfortu.